Cyklotrasa: Autokempy Českého ráje

Sedmihorky – Podháj – Valdštejn – Kopicův statek – Kacanovy – Mlýnice – Žehrov – Srbsko – Branžež – Dobšice – Zahájí – Vidlák – Rokytnice – Sedmihorky

Popis trasy: Cesta povede především lesními cestami a silnicemi třetí třídy. Z autokempu Sedmihorky vyjeďte směrem na Podháj a Valdštejn. Na začátku trasy počítejte se stoupáním k hradu Valdštejn, poté se jedná spíše o lehčí trasu. Pokračujte v jízdě na Jižní sedlo, Kopicův statek a dojedete ke koupališti v obci Kacanovy, odkud zamíříte do autokempu Kacanovy. Značenou cyklotrasou číslo 4009 pokračujte na Mlýnici, Skokovy, Žehrov, Srbsko až do autokempu v Branžeži. Do Rytířovy Lhoty pokračujte přes Dobšice a dále na Zahájí a Pleskotský Mlýn. Posléze se ocitnete u autokempu Vidlák. Další cílem je pro vás Rokytnice a Doubravice, odkud se dostanete do lázní Sedmihorky a posléze do autokempu v Sedmihorkách.

Déka trasy: Výlet na kolech je dlouhý 40 km. Trasa má středně náročnou obtížnost a je vhodná pro horská (MTB) a crossová (trekingová) kola.

Poloha na mapě

Fotogalerie

Mohlo by Vás zajímat